Misja i wizja

Szkoła zrodziła się z pasji do nauczania w sposób kreatywny, jasny, swobodny. Wiedziałam, iż chcąc przekazać wszystkie pomysły, które zrodziły się w czasie studiów i rodzą się w trakcie codziennej pracy muszę stworzyć własne miejsce, w którym warunki pozwolą mi na ich realizację. Praca z ludźmi dzielącymi tę pasję stworzyła miejsce, w którym staramy się, aby każdy pracował w miłej atmosferze, która rozbudza kreatywność, pozwala na swobodną naukę i motywuje do pracy. Każdy z nauczycieli dokłada wszelkich starań, aby narzędzia i metody stosowane do nauczania były dobrane w taki sposób, aby efekty były jak najlepsze.
Naszą misją jest nauczanie obywateli otwartych na świat, którzy komunikują się z satysfakcją i łatwością, bez wstydu i barier.
Naszą wizją jest szkoła otwarta dla wszystkich, którzy chcą aby nauka języka stała się ich pasją, taką samą jaka jest dla nas.

Czego oczekujemy od lektora Cool School

Pasji do nauczania, miłości do ludzi oraz prowadzenia zajęć w sposób atrakcyjny i ciekawy. Ważna jest również wymowa, musi być miła dla ucha oraz bezbłędna.

Sympatia oraz miłe usposobienie pełni kluczową rolę zarówno w procesie nauczania jak i w kontakcie z rodzicem, tak samo jak kultura osobista, nawet w stresującej sytuacji. Wiara w ludzi i ich postęp to niezbędna cecha nauczyciela.

Lektor Cool School jest z nami w stałym kontakcie, odpisuje na SMS-y , maile i odbiera telefony.
Wyróżnia się optymizmem i energią. Dotrzymuje obietnic, a w przypadku braku możliwości ich spełnienia, współpracuje aby jak najlepiej wybrnąć z problemu.

Last but not least – jest gotowy do ciężkiej pracy, innej od standardów, zmiennej i wymagającej. Szkoła stale się rozwija – a z nią lektorzy, brnie na wyżyny, podstawą jest praca zespołowa, dążenie do wspólnego celu, który ciągle ewaluuje, bo nasz rozwój nigdy się nie skończy. Każdy zakończony etap daje nieocenioną satysfakcję, która jest wspólnym wypracowanym owocem pracy.

Lektor Cool School uczestnicy w życiu szkoły, angażuje się w nią i wspólnie dąży do perfekcji, bo chcemy być najlepsi. 🙂

Zaufaj nam! Edukujemy od ponad 10 lat.

Zapraszamy do naszej szkoły!

Blanka Pietras oraz zespół Cool School

 

Co mówią o nas lektorzy 

Nowoczesna szkoła powinna uskrzydlać uczniów jak i lektorów. Dawać możliwości do rozwoju i zachęcać do samorealizacji. Najlepiej gdy jest to okraszone doskonałą atmosfera jak u nas!
Cool school, moje miejsce rozwoju. 🙂

Fabian


Dlaczego zostałam lektorem w Cool School? 😉

Moja przygoda z nauczaniem języków obcych trwa już 17 lat – głównie w szkole państwowej, ale pracowałam też przy wielu projektach językowych, gdzie prowadziłam zajęcia dla różnych grup społecznych – bezrobotnych, przedsiębiorców, nauczycieli, zdolnej młodzieży, itp. Jesienią 2018 roku zobaczyłam ogłoszenie Cool School na portalu Facebook i coś mnie tknęło, żeby wysłać swoje CV. To była bardzo dobra decyzja. Rozmowa kwalifikacyjna z panią Blanką, nie była zwykłą rozmową o pracę, a raczej wymianą pogladów i doświadczeń na temat edukacji językowej. Na tym też oparta jest praca lektora w Cool School – jest wyznaczony pewien standard pracy, ale każdy nowy pomysł, innowacja są bardzo mile widziane. Lektorzy współpracują ze sobą w zakresie dobrych praktyk, dostosowują narzędzia i metody pracy do upodobań swoich i kursantów. Atmosfera pracy jest więcej niż przyjazna, co widać na radach pedagogicznych, które często po części merytorycznej przechodzą w spotkanie towarzyskie. Lektor nigdy nie jest pozostawiony sam sobie, każdy problem można obgadać i rozwiązać, czy to przy pomocy naszej kartuskiej szefowej biura Karoliny czy też właścicielki szkoły – Blanki. Dokumentacja pracy jest ograniczona do minimum, a wynagrodzenie adekwatne do wykonanej pracy i zawsze wypłacone w terminie. Jeśli zastanawiasz się, czy warto dołączyć do naszego zespołu, to się już nie zastanawiaj – po prostu zrób to! Tej decyzji nie pożałujesz!

Sylwia W.


Dlaczego Cool School? 

Cool School jest wspaniałym miejscem pracy. Jeśli lubisz uczyć, to będziesz miał okazję. W przyjaznej atmosferze, Karolina – nasza pomoc Cool School Kartuzy – jest niezastąpiona. W siedzibie obszerna biblioteka podręczników i wybór gier edukacyjnych. Polecam! 🙂

Ula


I highly recomend Cool School. We have a very individual approach to every student, we try to adapt to their needs and availability. Our team is very professional and there is a very good atmosphere between us, we work with a smile and we are always ready to help.
Cool School is not only the „coolest” language school I have ever worked, is simply the BEST!

Susana Alegre Raso
(lektor języka hiszpańskiego z 21 lat doświadczenia w Polsce)


Czy to nie jest praca marzeń dla wielu z was?

Ciągły rozwój, przyjemne otoczenie, przyjazny kolektyw – to wszystko jest pracą w Cool School. Kiedy idziesz na zajęcia z uśmiechem i nie musisz martwić się o nic, oprócz nauczania i podwyższenia poziomu wiedzy uczniów.
Często są prowadzane szkolenia – gdzie można się dokształcić i poznać coś nowego, narady – gdzie się spotykamy żeby odnaleźć szlaki do podwyższenia poziomu nauczania i gdzie wiesz, że usłyszą i biorą pod uwagę opinie każdego. Czy to nie jest praca marzeń dla wielu z nas?

Lena


Moja przygoda z Cool School rozpoczęła się ponad 3 lata temu. Przygoda, a nie praca. Jeśli sprawia nam przyjemność bycie z innymi często zupełnie różnymi ludźmi od nas, poszerzanie ich horyzontów i dawanie z siebie to co najlepsze, to bycie nauczycielem nie jet tylko pracą, lecz niekończącą się przygodą. Cool School to świetne miejsce gdzie nie tylko uczymy ale i tworzymy świetny zespół ludzi o różnych charakterach, potrzebach i umiejętnościach. Drzwi Cool School nie zamykają się po skończonych zajęciach; jesteśmy otwarci na różne propozycje i wyzwania. Nasze zajęcia to nie tylko kursy, korepetycje, egzaminy, ale również czas poświęcony na swobodną rozmowę, zabawę, której tak często brakuje w codziennym życiu.

Dorota