Program „Dwujęzyczne Dzieci”

🔵W tym roku szkolnym zostaliśmy placówką partnerską Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci”/”Bilingual Future”.
🔵Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że im szybciej zaczyna się naukę języka tym lepsze są efekty. Nie da się ukryć, że kursanci, którzy zaczynają przygodę z nami w wieku przedszkolnym nie nabywają bariery językowej, lepiej radzą sobie w szkole oraz swobodnie komunikują się w języku angielskim.
🔵Tak zwane przez nas „maluszki” wymagają od nas największej kreatywności. Lekcje z nimi są bardzo dynamiczne, różnorodne i dopasowane do temperamentu grupy, dlatego też staramy się cały czas ulepszać nasz warsztat.
🔵Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje pierwszą na świecie, przełomową, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych.
🔵Wszystko zostało metodycznie zaplanowane od urodzenia aż do szóstego roku życia. Specjalnie przygotowane dwie serie edukacyjne: „Baby Beetles” (wiek 0-4), „Tom and Keri” (wiek 3-6) w formie spirali językowej wprowadzają rozpoznawane i rozumiane w kontekście słowa i zwroty dostosowując wszystko do typowych dla dziecka w danym wieku możliwości i zainteresowań. Dzięki temu język angielski nigdy nie staje się dla dziecka językiem obcym.

🔵Autorką tej opisanej powyżej koncepcji jest światowej sławy lingwistka – Claire Selby, która od kilkunastu lat tworzy materiały – zarówno teksty jak i muzykę – do nauki angielskiego dla najmłodszych.
Jest autorką pełnych kursów szkolnych wydawanych przez Cambridge University Press, Oxford University Press i Foreign Language and Research Press (Chiny). Pracuje również jako doradca BBC Worldwide w zakresie dziecięcej edukacji językowej. Na drodze długoletnich badań i doświadczeń wypracowała unikalną metodę nauczania – Spiral Language System (SPIRAL = Sounds, Pictures, Interest, Repetition, Actions, Links).
Wykorzystuje w niej naturalne dla wieku właściwości i mechanizmy przyswajania wiedzy i rozwijania umiejętności. Nauka tym systemem gwarantuje znakomite rezultaty – pozwala poznawać język poprzez zabawę w sposób możliwie najbardziej efektywny.

Więcej informacji:

www.dwujezycznedzieci.pl

www.bilingualfuture.com/pl/

www.youtube.com/DwujezyczneDzieci

#CoolSchoolClub – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat